קשר


קריאה לצאצאי המשפחות של מושב בן-שמן הישן וגם לאחרים
 
העבודה עדיין לא הושלמה. חסר כאן חומר. אני בטוחה שבאלבומים של הסבא והסבתא של צאצאי בן-שמן עדיין קיימות תמונות שלא פורסמו. אולי חלק מן התמונות גם לא מזוהות. יש עוד הזדמנות להיות בקשר עם כמה אנשים שנולדו במושב הישן והם עדיין יכולים לזהות את הדמויות.  אולי יש לכם דברים שבני המשפחה כתבו על בן-שמן. אולי יש דברים שלא חשבתי עליהם.
 
צרו איתי קשר ואשמח לפעולה משותפת ולהציג כל חומר מעניין בכתב, בתמונות, בוידאו.
 
 
כתבו אלי לדוא"ל: ygarinkol@gmail.com
 
חפשו אותי בפייסבוק: Yehudit Garinkol

שלחו הודעת SMS או התקשרו לטלפון הנייד: 052-3792469
 
בברכה
דוּדָה - יהודית גרעין-כל
 
 
הערה חשובה: אם טעיתי בפרטים שקשורים במשפחה, או אולי יש לכם משהו להוסיף, או אולי הייתם רוצים לשנות את הנוסח שקשור למשפחה שלכם, אנא כתבו אלי. אין שום בעייה לתקן, לשנות, לשפר......

מאז צאתו של האתר לאור אני מקבלת מכתבים מאנשים שמעוניינים לשנות או להוסיף או לתקן משהו.
לשמחתי אנשים גם משבחים את האתר. אשלב כאן כמה תגובות:
תגובתו של  ד"ר אברהם וולפנזון  נשלחה  אלי בתאריך  7.09.2013 והחלטתי לצרפה לדף של משפחת יוסלביץ':
רבקה יוסלביץ' (ברקוביץ) היא אחותם של יעקב וגבריאל ברקוביץ חבריו של אהרון יוסלביץ' שהתיישבו בדגניה. גבריאל נהרג ולכן הנכד של רבקה ואהרון, הבן של זאבה ומנחם לוין, נקרא גבי (גבריאל).

כקרובי משפחת אמי ז''ל  (רעיה ברקוביץ-וולפנזון) היו לנו קשרים הדוקים עם משפחות יוסלביץ' ולוין שגרו בצוותא בנטעים.

יהי זכרם ברוך.

יישר כוח על האתר המיוחד, מלא מידע וכבוד למייסדי בן שמן, המושב הישן.

בברכה, ד''ר אברהם וולפנזון
 
 
 שרקה וייץ רעייתו של חנוך וייץ שהוריו היו ממייסדי המושב הישן, מכפר הנוער בן-שמן שלחה קישור לחבריה לאתר בן-שמן עם המלים הללו:
 
פרק מעניין ביותר  על בן-שמן, נחישות, למידה, התמדה, חלוציות במיטבה. קצת ארוך אך מרתק, מומלץ-שרקה
 
המלים שלה התגלגלו אלי בדרך מקרית בשרשרת שהגיעה אלי, אך הן בהחלט שוות.

 
ניומה כצנלסון כתב לי מכתב שמאוד ריגש אותי, משום שברל כצנלסון דודו היה בקשר אישי עם סבי שמואל גרעין-כל ואף מצולם אתו בגדוד העברי:
 
יהודית, שלום,
כבר מקודם כתבת משהו על קרוב משפחה שלך שהיה מצולם עם דודי, ברל כצנלסון במדי הגדוד העברי. במצגת שלך על בן-שמן, ישנה תמונה של קבוצת אנשים ב-1910 מעובדי חוות בן-שמן היושבת על הגורן, ובפינה השמאלית למעלה
הקבוצה מונה 4 אנשים: מימין למטה – ברל כצנלסון , לידו – אבי איסר כצנלסון, מעליו – אחיו ישראל כצנלסון ולידו קצת מוסתר – אשתו של ישראל  - בתיה.
אשמח אם תעני לי. המצגת יפה ומלאה בפרטים.
בתודה   ניומה כצנלסון.
אני כמובן בניתי אתר ולא מצגת.  האתר הזה מכיל הרבה מאוד פרטים.  אני תמיד מתרגשת מתגובות של אנשים שקוראים את החומר. וכמובן, תיקנתי והוספתי לפי הערותיו של ניומה.
 
יגאל בלסקי בן אהרון ואלה בלסקי ונכד של קונה ומנדל בלסקי ממייסדי בן-שמן
כתב לי בתאריך  1.09.2013 :
יהודית שלום,
בתזמון מעניין לקראת ראש-השנה כשאנו, משפחת אהרון בלסקי , זוכרים את יום הפטירה של אהרון ואלה בלסקי, וגם מקיימים מפגש של משפחת בלסקי המורחבת לציון 99 שנה לעליית מנדל וקונה בלסקי לארץ, מישהו היפנה אותי לאתר הנהדר  שלך של מושב (מושבה!) בן שמן 1920-1948. האתר קיים כבר שנה וחבל שלא ידעתי על קיומו לפני כן.
 אציג עצמי, אני יגאל בלסקי, בן אהרון ואלה אח לגדעון, אביבה ושולמית ז"ל. נולדתי בבן שמן ב-1942 . אני חושב שעמוס ואבנר גדולים ממני בשנה או קצת יותר, ונילי צעירה ממני בכמה שנים. היינו חברים ושיחקנו יחד.
 ביקשת הערות ותיקונים. אני הילד שמופיע בשני צילומים של מסיבת היום הולדת בכיסא הקדמי של השולחן. אני זה שמצולם ליד אלונה בעגלת החציר, ועל מעקה הגדר ליד אלונה (מביט אחורה) בצילום האחר. בתמונה של חתונת הזהב של קונה ומנדל בלסקי אני יושב בשורה הראשונה ומסתכל בסקרנות בצלם.
 
עזבתי את בן-שמן ב-48 (כמו כולם), אבל הזיכרונות טריים כמו אתמול.
ברצוני לשבח אותך על האתר ואשמח לתרום לו ככל שאוכל
 בברכה יגאל בלסקי

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה